VW Polo1,0 TSi 115 Highline 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2018 |
| Kilometertal | 35.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 128 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.520 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,5 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.100 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Climatic, Tågeforlygter m. kurvelys, Måtter, for og bag, Midterarmlæn, foran, Multifunktionslæderrat, 15" Letmetalfælge, Forsæder, komfort, Fartpilot, adaptiv, Parkeringssensorer, for og bag, El-ruder, for og bag, Sidespejle, el-indstillelige og -opvarmelige, Forsæder, højdeindstillelige, Ambientebelysning, W35 DK PAKKE, 9WT App-Connect, 2T2T Deep sort perleeffekt, kørecomputer, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, vinterhjul, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, kurvelys, mørktonede ruder i bag, træk, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, sædevarme, automatisk start/stop, cd/radio, android auto, apple carplay, sd kortlæser, usb-a tilslutning, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, automatisk lys, 6 airbags, esp, automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 351 liter |
| Vægt | 1.055 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 405 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.100 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 6 airbags | Kurvelys |
|---|---|
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædebetræk, stof |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | SD kortlæser |
| CD/radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Kørecomputer | Vinterhjul |