VW Passat1,5 TSi 150 R-line Variant DSG 5d
Kontantpris
199.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2019 |
| Kilometertal | 149.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,9 sek. |
| Tophastighed | 214 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
RESERVERET - KØBSAFTALE UNDERSKREVET
OBS! Billig vægtafgift!
Serviceret med bl.a. ny vandpumpe i 2025.
MEGET velholdt.
Fuld servicebog, derudover er der lavet olieskift for hver 10.000km.
High LED pakke.
Automatisk op og nedblænding.
Skiltegenkendelse.
Keramisk coated.
3 zonet klimaanlæg.
Bund i bagagerum kan sættes i to højder. (Fx ikke muligt i en GTE, stor fordel hvis der skal en barnevogn bag i bilen.
Inkl. bagerumsbakke.
Ikke ryger bil!
Bilen sælges med alufælgene på sidste billede inkl. sommer og vinterdæk.
For merpris kan sommerfælgene der sidder på pt. medfølge.
SMS eller ring på 31526007 ved interesse.
Kun ren handel. Jeg er IKKE interesseret i at bytte.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 650 liter |
| Vægt | 1.470 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 152 cm |
| Lasteevne | 590 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 66 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El komfortsæder |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Aircondition | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Fuldaut. klima |
| Android auto | Kurvelys |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Apple carplay | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
| El betjent bagklap |