VW Multivan1,4 eHybrid Style DSG lang
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2023 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 52,6 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 48 km |
| Batterikapacitet | 10,4 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 172 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 42 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/350 nm |
| Acceleration | 11,6 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
⭐VW Multivan Hybrid 1,4 Style KS1 2023⭐
⭐Highlights⭐
🔸 Svingbart Træk
🔸 Vinterhjul medfølger
🔸 Head-up display
🔸 Mørktonede ruder bag
🔸 Starlight Blue Metallic
🔸 Multifunktionslæderrat med varme
🔸 Elektrisk bagklap med "Easy Open" & "Easy Close"
🔸 Travel Assist & Emergency Assist
🔸 Elektriske skydedøre i begge sider med "Easy Open"
🔸 Panoramaglastag
🔸 Multifunktionsbord / midterkonsol med kopholdere
🔸 Keyless Advanced (nøglefri adgang & start)
🔸 Sædevarme for + yderpladser i kabinen
🔸 Opvarmet & støjdæmpet forrude
🔸 Navigationssystem "Discover Media"
🔸 Adaptiv undervogn DCC
🔸 18" sorte "Toshima" letmetalfælge
🔸 7-personers (2-2-3) med armlæn & klapbord
Moderne plug-in hybrid teknologi
🎨 Farve: Starlight Blue Metallic
VW Multivan Hybrid Style er den perfekte kombination af rummelig familiebil og moderne teknologi. Med plug-in hybrid drivlinje får du både elektrisk kørsel til hverdagen og fleksibiliteten til længere ture.
Kabinen er gennemtænkt med fleksible sædeløsninger, høj komfort og smarte funktioner som elektriske skydedøre og multifunktionsbord – ideel til både familie og erhverv. Samtidig sikrer avancerede assistentsystemer en tryg og afslappet køreoplevelse.
🔧 Praktiske detaljer:
▪️ 7 siddepladser (2-2-3)
▪️ Høj komfort og fleksibel indretning
▪️ Perfekt til både hverdag og lange ture
📞 Kontakt for fremvisning eller mere information!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 605.613 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.225 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 518 cm |
|---|---|
| Højde | 191 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 7 personers | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, dellæder |
| El indst. forsæder | Svingbart træk (elektrisk) |
| El komfortsæder | Varme i forrude |
| El-ruder | Varme i rat |
| Elsæder | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |