VW Multivan1,4 eHybrid Style DSG kort
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2023 |
| Kilometertal | 41.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 55,6 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 48 km |
| Batterikapacitet | 8,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 172 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 43 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 218 hk/350 nm |
| Acceleration | 11,6 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
📞 Ring venligst for besigtigelse 📞 ✔️ PANORAMA GLASTAG ✔️ DIGITALT COCKPIT ✔️ 7 PERSONERS ✔️ MATRIX LED LYGTER✔️ ✔️ EL-SKYDEDØRE ✔️EL-SVINGBART TRÆK ✔️ KEYLESS BETJENING✔️ ADAPTIV FARTPILOT✔️ pilotsæder ✔️ 3 individuelle sæder i bag, ✔️ sædevarme, ✔️ el betjent bagklap ✔️ fuldaut. klima, ✔️ navigation, ✔️ bakkamera✔️ 17" alufælge
BEMÆRK UNIKT UDSTYRS-NIVEAU OG KM-TAL!!!!
Bilen er på lager til omgående levering!
💰 Attraktiv finansiering – med eller uden udbetaling – altid til en lav rente.
⚙️ 𝐆𝐨𝐒𝐚𝐟𝐞 𝐓𝐫𝐲𝐠𝐡𝐞𝐝𝐬𝐩𝐚𝐤𝐤𝐞: Garantidækning 12-48 mdr./200.000km - Til priser man IKKE bør sige nej til!
🔁 Vi tager naturligvis gerne din nuværende bil i bytte.
📞 70 20 74 46 · ✉️ DK@Autobasen.dk
📍 Brunagervej 7 . 8361 Hasselager
🕒 Åbningstider (salg)
Man–Torsdag: 09.00–16.30
Fredag: 09.00–14.00
Weekend Lukket
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 592.613 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.202 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 498 cm |
|---|---|
| Højde | 191 cm |
| Lasteevne | 548 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Kørecomputer |
| 7 personers | Læderrat |
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Adaptiv fartpilot | Matrix LED forlygter |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Navigation |
|---|---|
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk start/stop | Områdebelysning |
| Bagagerumsdækken | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| Dellæderindtræk | Pilotsæder |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, dellæder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| Fjernb. centrallås | Svingbart træk (elektrisk) |
| Fuldaut. klima | Træthedsregistrering |