VW ID.Buzz86 Style 7prs LWB 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2025 |
| Kilometertal | 16.800 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 462 km |
| Batterikapacitet | 86,0 kWh |
| Energiforbrug | 206 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/560 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
BEMÆRK:
✅Designpakke Plus
✅Infotainmentpakke Plus
✅Anhængertræk med svingbar krog og el-frigørelse
✅Sædepakke 4: Premium Interiør Style Plus med lyst Art Velour indtræk og sort rat
, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, delkunstlæderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el-justerbar lændestøtte, massage i førersæde, massage i forsæder, splitbagsæde, 7 personers, ambiente belysning, alufælge, 20" alufælge, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led kørelys, matrix led forlygter, led baglygter, dynamisk blinklys, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), områdebelysning, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, 3 zone klima, elektrisk kabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, fod betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, headup display, automatisk forvarmning af batteri, type-2 ladekabel, cd/radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, internet, usb-c tilslutning, alarm, regnsensor, automatisk parkeringssystem, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, auto hold, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 495.206 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 1.340 liter |
| Vægt | 2.636 kg |
| Bredde | 199 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 192 cm |
| Lasteevne | 704 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fod betjent bagklap |
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 7 personers | Head-up display |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Internet |
| Airbags | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Massage i førersæde |
| Aut. nedbl. bakspejl | Massage i forsæder |
| Auto hold | Matrix LED forlygter |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. parkering | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk forvarmning af batteri | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Områdebelysning |
| Automatisk parkeringssystem | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| CD/radio | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Delkunstlæderindtræk | Svingbart træk (manuelt) |
| Digitalt cockpit | Tonede ruder |
| Dynamisk blinklys | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i forrude |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |