VW ID.Buzz86 Pro 7prs LWB 5d
Detaljer
| Modelår | 2026 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2026 |
| Kilometertal | 100 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 468 km |
| Batterikapacitet | 86,0 kWh |
| Energiforbrug | 203 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/560 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
* Med varmepumpe
* Matrix lys
* Adaptiv fartpilot
* El skydedøre samt el bagklap
* 7 personers
* Originalt træk kan eftermonteres mod merpris
* 20" alu
* Design pakke med lys i grill mm.
* IQ baglygter
* Komfortpakke
* Assistent pakke
* 5 års / 150.000 km garanti
Kørecomputer, multifunktionsrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, digitalt cockpit, læderrat, pilotsæder, 6 personers, ambiente belysning, 7 personers, bagagerumsdækken, stofindtræk, højdejust. førersæde, 3 individuelle sæder i bag, alufælge, 20" alufælge, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, kurvelys, træk, svingbart træk (elektrisk), aftageligt træk, led baglygter, adaptive forlygter, led kørelys, tågelygter, el-sidespejle, fuld led forlygter, matrix led forlygter, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (manuel), områdebelysning, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 3 zone klima, elektrisk kabinevarmer, centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk forvarmning af batteri, app integration, el betjent bagklap, automatisk start/stop, varme i forrude, fartpilot, fjernb. centrallås, motorkabinevarmer, varme i rat, 2 zone klima, varmepumpe, nøglefri adgang, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, el betjente døre, fod betjent bagklap, trådløs mobilopladning, manuel forvarmning af batteri, type-2 ladekabel, dab+ radio, musikstreaming via bluetooth, internet, usb-c tilslutning, navigation, android auto, apple carplay, håndfrit til mobil, dab radio, alarm, bakkamera, regnsensor, træthedsregistrering, semi-automatisk parkeringssystem, automatisk parkeringssystem, skiltegenkendelse, airbag, 6 airbags, 9 airbags, esp, blindvinkelsassistent, auto hold, automatisk nødbremsesystem, 10 airbags, 7 airbags, db. airbags, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, 4 airbags, 8 airbags, antispin, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | 1.340 liter |
| Vægt | 2.636 kg |
| Bredde | 199 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 192 cm |
| Lasteevne | 704 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 10 airbags | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 20 tommer Alufælge | Fartpilot |
| 3 individuelle sæder i bag | Fjernb. centrallås |
| 3 zone klima | Fjernlysassistent |
| 4 airbags | Fod betjent bagklap |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 6 airbags | Fuldaut. klima |
| 6 personers | Håndfrit til mobil |
| 7 airbags | Højdejust. førersæde |
| 7 personers | Højdejust. forsæde |
| 8 airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| 9 airbags | Internet |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptive forlygter | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Airbags | Kurvelys |
| Aircondition | Læderrat |
| Alarm | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Ambiente belysning | Manuel forvarmning af batteri |
| Android auto | Matrix LED forlygter |
| Anhængertræk, aftagl. | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Motorkabinevarmer |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Auto hold | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Auto. parkering | Områdebelysning |
| Automatgear | Pilotsæder |
| Automatisk forvarmning af batteri | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Automatisk nødassistent | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Automatisk parkeringssystem | Skiltegenkendelse |
| Automatisk start/stop | Splitbagsæde |
| Bagagerumsdækken | Stemmebetjening |
| Bakkamera | Stofindtræk |
| Bakspejl m. nedbl. | Svingbart træk (elektrisk) |
| Blindvinkelassistent | Svingbart træk (manuelt) |
| Centrallås | Tågelygter |
| DAB radio | Tonede ruder |
| DAB+ Radio | Trådløs mobilopladning |
| Dæktryksmåler | Træk |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| El betjent bagklap | Type-2 ladekabel |
| El betjente døre | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i forrude |
| El-ruder | Varme i rat |
| El-sidespejle | Varmepumpe |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Elektrisk kabinevarmer |