VW ID.777 Style Tourer 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2024 |
| Kilometertal | 28.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 604 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 140 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 175 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,6 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
🚗 VW ID.7 Tourer Style — 2024 — 29.000 km 🚗
Eksklusiv og rummelig el-stationcar med masser af komfort, stærk rækkevidde og udstyr på højt niveau. Her får du den eftertragtede Style-version med 77 kWh batteri, varmepumpe, head-up display, massage i forsæderne og masser af avancerede assistentsystemer – en oplagt bil til både familie og firmakørsel.
Af udstyr og highlights kan fremhæves:
✔️ 286 hk og baghjulstræk
✔️ Varmepumpe – bedre effektivitet og komfort i koldt vejr
✔️ Head-up display
✔️ 360° kamera med front-, side- og bakkamera
✔️ Parkeringsassistent inkl. Remote Park Assist og trænet parkering
✔️ Adaptiv fartpilot (ACC)
✔️ Assistentpakke med bl.a. travel assist, lane assist, emergency assist og Front Assist
✔️ Blindvinkelassistent, udkørselsadvarsel og udstigningsadvarsel
✔️ Matrix LED-forlygter med variabel lysfordeling, kurvelys og motorvejslys
✔️ Animerede LED-baglygter
✔️ 3-zoners klimaanlæg
✔️ Elektrisk indstillelige forsæder med memory
✔️ Massage i forsæderne
✔️ Komfortsæder med pneumatisk lændestøtte
✔️ Sædevarme foran
✔️ Opvarmet multifunktionsrat
✔️ Nøglefri adgang og start (Keyless Advanced)
✔️ Elektrisk bagklap med virtuel pedal / easy open & close
✔️ Mørktonede ruder bag
✔️ Trådløs Apple CarPlay & Android Auto
✔️ Trådløs mobilopladning
✔️ Navigation med online funktioner
✔️ Ambientebelysning
✔️ El-klapbare, opvarmede sidespejle med memory
✔️ Tyverialarm
✔️ 19" alufælge
✔️ Originalt svingbart anhængertræk
🚗 Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder 🚗
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 482.614 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 605 liter |
| Vægt | 2.193 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 155 cm |
| Lasteevne | 457 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 360° kamera | Head-up display |
| 4x el-ruder | Intelligent hastighedsassistent |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptive forlygter | Kørecomputer |
|---|---|
| Alarm | Kurvelys |
| Alcantaraindtræk | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Manuel forvarmning af batteri |
| App integration | Massage i forsæder |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto hold | Mørktonede ruder i bag |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Auto. parkering | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk forvarmning af batteri | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Områdebelysning |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk parkeringssystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (manuelt) |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tagræling |
| Dynamisk blinklys i bag | Tonede ruder |
| El betjent bagklap | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Træthedsregistrering |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | V2G |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i forrude |
| Elsæder | Varme i rat |
| Fjernlysassistent | Varmepumpe |
| Fod betjent bagklap | Vognbaneassistent |