VW ID.777 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2023 |
| Kilometertal | 49.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 615 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 140 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,5 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el-justerbar lændestøtte, el komfortsæder, massage i forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle, led kørelys, fuld led forlygter, matrix led forlygter, kurvelys, led baglygter, dynamisk blinklys, mørktonede ruder i bag, områdebelysning, automatgear, varme i rat, 3 zone klima, elektrisk kabinevarmer, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædekøling, sædevarme, varme i bagsæde, 4x el-ruder, el betjente døre, el betjent bagklap, adaptiv undervogn, elektrisk parkeringsbremse, headup display, trådløs mobilopladning, app integration, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, internet, usb-c tilslutning, regnsensor, alarm, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, førerovervågning med advarsel, skiltegenkendelse, intelligent hastighedsassistent, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, auto hold
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 427.615 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 532 liter |
| Vægt | 2.172 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 458 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | ESP / ESC |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernlysassistent |
| 360° kamera | Førerovervågning med advarsel |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Adaptiv undervogn | Internet |
| Airbags | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Kurvelys |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Massage i forsæder |
| Aut. nedbl. bakspejl | Matrix LED forlygter |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bagagerumsdækken | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Områdebelysning |
| Blindvinkelassistent | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Delalcantaraindtræk | Sædebetræk, dellæder |
| Dellæderindtræk | Sædekøling |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| Dynamisk blinklys | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Stemmebetjening |
| El betjente døre | Tonede ruder |
| El indst. førersæde m. memory | Trådløs mobilopladning |
| El indst. forsæder | Træthedsregistrering |
| El komfortsæder | Udv. temp. måler |
| El-justerbar lændestøtte | USB C tilslutning |
| El-klapbare sidespejle | Varme i bagsæde |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i forrude |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Vognbaneassistent |