VW ID.777 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2024 |
| Kilometertal | 11.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 615 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 140 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,5 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
🚗 VW ID.7 Pro — 11.000 km 🚗
Topmoderne og rummelig elbil med masser af komfort, rækkevidde og teknologi. Her får du en næsten ny ID.7 Pro med stort batteri og en køreoplevelse i absolut premium-klassen – oplagt som både familie- og firmabil.
Af udstyr og highlights kan fremhæves:
✔️ 286 hk og baghjulstræk
✔️ Head-up display
✔️ 360° kamera (front, bag og sider)
✔️ Parkeringsassistent inkl. Remote Park Assist og “trænet parkering”
✔️ Adaptiv fartpilot (ACC)
✔️ Assistentpakke med bl.a. travel assist, lane assist, emergency assist og Front Assist
✔️ Blindvinkelassistent, udkørselsadvarsel og udstigningsadvarsel
✔️ 3-zoners klimaanlæg
✔️ Varmepumpe (rækkeviddeoptimering i koldt vejr)
✔️ Opvarmet multifunktionsrat
✔️ Sædevarme foran
✔️ Nøglefri adgang og start (Keyless Advanced)
✔️ Ambientebelysning både inde og ude
✔️ LED-forlygter + fjernlysassistent
✔️ Navigation med online funktioner
✔️ Trådløs Apple CarPlay & Android Auto
✔️ Trådløs mobilopladning
✔️ Digital cockpit og nyeste infotainment
✔️ El-klapbare sidespejle med varme
✔️ Automatisk nedblændeligt bakspejl
✔️ Regn- og lyssensor
✔️ Tyverialarm
✔️ Car2X – intelligent trafikkommunikation
✔️ 19" alufælge
🚗 Ved køb af bil hos Kloster Biler i Ry, er du i trygge hænder 🚗
⭐ Vi tager ALLE biler i bytte
⭐ Grundigt brugtvognstjek / sikkerhedstjek på eget værksted
⭐ Attraktiv finansiering og leasing – med og uden udbetaling
⭐ Nummerpladeoperatør – få bilen med det samme
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 427.615 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 532 liter |
| Vægt | 2.172 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 496 cm |
|---|---|
| Højde | 154 cm |
| Lasteevne | 458 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 360° kamera | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | Matrix LED forlygter |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| City steering | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Stemmebetjening |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| ESP / ESC | Vinterhjul |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |