VW ID.577 Pro Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2023 |
| Kilometertal | 35.300 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 525 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 164 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
✅ Lækkert udstyret ID.5-IQ Matrixlys, Svingbart træk, Panoramaglastag
✅ Elektrisk rækkevidde 525 km
✅ 204 HK/ 77kW, 125kW DC hurtigladning & 11kW AC ladning
✅ Varmepumpe
✅ Adaptiv forudseende fartpilot
✅ IQ Matrix lygter med Dynamisk lysassistent
✅ Opvarmet forrude
✅ Opvarmet rat & sædevarme for
✅ Bakkamera & P-sensor for & bag
✅ Semi-automatisk Parkeringsassistent
✅ Vognbaneassistent
✅ Svingbart træk med el- frigørelse 1.000kg m bremse
✅ Klimaanlæg 2 zone
✅ Trådløst AppleCarplay & android auto
✅ Navigation
✅ Digital Cockpit
✅ Trådløs mobilopladning
✅ Kessy Nøglefri åbning og start
✅ Dansk Bil
Mulige tilvalg :
➕ 19" Vinteraluhjul 15.495,-
➕ 4 års Dinitrol 6.300 -
Vi tilbyder altid skarp finansiering gennem Jyske Finans & Santander - både med og uden udbetaling.
Få ekstra tryghed med i handlen – mulighed for tilkøb af udvidet garanti på alle vores biler – hør nærmere
Vi samarbejder omkring ladeløsninger med NRGi, OK, LOOAD, Clever m.fl
Vi tager naturligvis Jeres nuværende bil i bytte.
Åbningstider i salgsafdeling
Alle hverdage fra kl. 9.00 – 17.30
Lørdag og søndag fra kl. 11.00 – 16.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 425.714 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 549 liter |
| Vægt | 2.117 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 533 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| 2 zone klima | LED baglygter |
| 4x el-ruder | LED Kørelys |
| 6 airbags | Matrix LED forlygter |
| ABS-bremser | Mørk loftbeklædning |
| Adaptiv fartpilot | Mørktonede ruder i bag |
| Adaptive forlygter | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Ambiente belysning | Navigation |
| Android auto | Nøglefri adgang |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Panoramatag |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Automatisk nødbremsesystem | Sædevarme |
| Bakkamera | Semi-automatisk parkeringssystem |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Svingbart træk (elektrisk) |
| Elektrisk kabinevarmer | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Trådløs mobilopladning |
| Elsæder | Træk |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fjernlysassistent | Udv. temp. måler |
| Førerovervågning med advarsel | USB C tilslutning |
| Intelligent hastighedsassistent | Varme i forrude |
| Isofix | Varme i rat |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Varmepumpe |
| Kurvelys | Vognbaneassistent |