VW ID.577 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2025 |
| Kilometertal | 15.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 553 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Volkswagen ID.5 Pro er en stilren og komfortabel el-SUV Coupé med masser af premium-udstyr, høj kørekomfort og moderne assistentsystemer – oplagt til både hverdag og de lange ture.
RENTEKAMPAGNE - Vi kan tilbyde billån med fast rente til kun 2,99%.
🔋 Batteriet er testet
Vi har naturligvis testet bilens batteri for at sikre ydeevne og sundhed. Du kan se resultatet i billedserien.
Highlights af udstyr
- Grenadilla Black
- Adaptiv Fartpilot
- Parkeringssensor for/bag
- Varmepumpe
- Sædevarme foran
- El-sæder foran m. memory
- Massage i forsæder
- Matrix LED-forlygter (Matrix-Beam)
- Navigation (medie- og internetpakke)
- Trådløs App-Connect (Apple CarPlay/Android Auto)
- El-foldbare spejle m. memory & varme
- Ambientebelysning
- 19" “Hamar” Dark Graphite, diamond-turned alufælge og meget mere...
Volkswagen ID.5 Pro har en rækkevidde ved blandet kørsel på op til ca. 556 km (WLTP) og kan hurtiglades fra 10–80 % på ca. 28 minutter.
🌟🌟🌟🌟🌟 4,9 STJERNER PÅ TRUSTPILOT
✔ SPECIALISTER I ELBILER
✔ MÆRKENEUTRAL VEJLEDNING
✔ INDBYTNING AF ALLE TYPER BILER
✔ LADELØSNINGER TIL ALLE
✔ BESPARELSESRÅDGIVNING OG GRØNNE BILLÅN MED LAV RENTE
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 390.515 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 549 liter |
| Vægt | 2.135 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 545 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| ABS-bremser | Fjernb. centrallås |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
|---|---|
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | Massage i førersæde |
| App integration | Matrix LED forlygter |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| DAB+ Radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El betjent bagklap | USB C tilslutning |
| El indst. førersæde m. memory | Varme i rat |
| El indst. forsæder | Varmepumpe |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |