VW ID.577 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2023 |
| Kilometertal | 44.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 534 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 164 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 174 hk/235 nm |
| Acceleration | 10,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
- Varmepumpe
- Adaptiv fartpilot
- Apple CarPlay / Android Auto
Interiør: Digitalt cockpit, kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning
Eksteriør: 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter
Komfort: Varme i rat, 2 zone klima, elektrisk kabinevarmer, varmepumpe, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, app integration, armlæn
Multimedie: DAB radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning
Assistance & Sikkerhed: Parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold
Hos Bilhuset Ronald Carlsen tilbyder vi blandt andet: ⬇️
⭐️Mulighed for tilkøb af GoSafe Bilgaranti
⭐️Nem og hurtig finansiering med eller uden udbetaling
⭐️Service aftaler på alle slags biler
⭐️Vi giver gerne en pris på din bytte bil
☕️ Vi byder altid på kaffe og en fremvisning af den ønskede bil.
🕒 Salgsafdelingen har åbent alle hverdage kl. 9.00 - 17.30 samt lørdag og søndag fra 11.00-17.00
📞 +45 65 95 77 78
📍 Rolundvej 9, 5260 Odense S
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 405.714 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 549 liter |
| Vægt | 2.117 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 460 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 533 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
|---|---|
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Auto hold | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædebetræk, stof |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Skiltegenkendelse |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Stofindtræk |
| DAB radio | Træthedsregistrering |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varmepumpe |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |