VW ID.477 Pro Performance Tech 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 85.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 490 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 184 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
VW ID.4 77 Pro Performance Tech 5d
Tekniske specifikationer:
• Ydelse: 204 hk
• Batterikapacitet: 77 kWh
• WLTP-rækkevidde: op til 490 km
• AC-opladning: 11 kW (0–100 % ca. 7 t)
• DC-hurtigopladning: op til 125 kW (10–80 % ca. 30 min)
Udstyr:
• Matrix LED forlygter ( IQ light )
• Adaptiv fartpilot ACC
• Apple CarPlay
• Virtuel cockpit
• Navigation Discover Pro
• 360° kamera
• Massage i forsæder
• Panorama glastag
• Elektrisk bagklap
• Trådløs mobilopladning
• Varmepumpe
• Læder/alcantara sportssæder
• Key less go/entry (nøglefri adgang)
• El & memory på begge forsæder
• 3 zonet fuld aut. klima
• Lane assist ( vognbaneassistent )
• Side Assist ( blindvinkelsassistent )
• Head up display
• Front assist
• Varme i rat
• App Connect
• Justerbar dobbelt bagagerumsbund
• Sort himmel
• DAB radio
• PDC parkeringssensor for & bag
• Skiltegenkendelse
• LED baglygter med dynamisk blink
• Fjernlysassistent
• Træthedsregistrering
Yderligere udstyr:
19" alufælge 4 el-ruder, sædevarme, nøglefri adgang, el-klapbare spejle med varme, armlæn, kopholder, isofix, og mm.
________________________________________
🔌 Skal din nye elbil have ladeboks derhjemme?
Hos LJ Biler samarbejder vi med Clever, OK og Looad.
Hos LJ Biler tilbyder vi gratis batteritest på alle elbiler – så du får fuld tryghed og vished om batteriets sundhed ved køb.
✅ Vi tilbyder GoSafe Tryghedspakke: Op til 48 måneders garanti og 200.000 km dækning.
________________________________________
Hos LJ Biler får du altid:
✅ Mulighed for at se bilen hjemmefra – få en personlig video-fremvisning via Facetime eller lignende
✅ Fleksibel finansiering – med eller uden udbetaling
✅ Vi byder på alle biler – uanset alder, kilometer og mærke
✅ 20 års erfaring – eksperter i bilhandel og import fra Tyskland
________________________________________
Inden besigtigelse anbefaler vi, at du ringer eller skriver til os først – så sikrer vi, at bilen står klar, og du undgår at køre forgæves.
________________________________________
Vores kunder giver os 4,9 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ på Trustpilot
________________________________________
Åbningstider:
Mandag-Fredag: 10:00-17:00
Lørdag: Efter aftale
Søndag: 11:00-15:00
📞: 40 999 440
📧: Kontakt@ljbiler.dk
🌐: www.ljbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 8 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Alarm | Internet |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Klimaanlæg, 3-zonet |
| App integration | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Auto hold | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Massage i førersæde |
| Automatgear | Massage i forsæder |
| Automatisk lys | Matrix LED forlygter |
| Automatisk nødassistent | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Automatisk start/stop | Musikstreaming via bluetooth |
| Bagagerumsdækken | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri adgang |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, dellæder |
| Dellæderindtræk | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| Dynamisk blinklys i bag | Soltag |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Tagræling |
| El komfortsæder | Tonede ruder |
| El-justerbar lændestøtte | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme | Varmepumpe |
| Elektrisk kabinevarmer | Vognbaneassistent |
| Elektrisk parkeringsbremse |