VW ID.477 Pro Performance Family 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2021 |
| Kilometertal | 85.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 504 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 176 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 125 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/- |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Highlights af udstyr:
⭐ Adaptiv fartpilot
⭐ Panoramaglastag
⭐ IQ Light
⭐ Bakkamera & Parkeringssensor for/bag
⭐ Keyless Access (nøglefri betjening)
⭐ Sædevarm for & varme i rat
⭐ 3-zone klima
⭐ Trådløs mobilopladning og meget mere....
Elektrisk info:
🔋 Elektrisk Rækkevidde jf. WLTP: 504 km.
🔋 Opladningstid 10-80 % via 135 kWh DC-hurtigladning: 27 min.
🔋 Opladningstid 0-100 % via 11 kWh AC-opladning: 8 timer 15 min
🔋 Batterikapacitet: 77,4 kWh
Hos Autohuset Vestergaard er vi specialiseret i at hjælpe dig med dit næste bilkøb.
Med over 40 års erfaring i køb og salg af alle slags biler står vi klar til at hjælpe dig med lige netop dit behov i forbindelse med dit næste bilkøb.
Hos Autohuset Vestergaard får du altid:
🚚 Serviceaftaler til alle brugte biler. Priserne starter fra kun 130,- pr. måned!
💳 Attraktive finansieringsmuligheder med og uden udbetaling!
💼 Konkurrencedygtige forsikringer
🔄 Vi tager alle biler i bytte!
💳 Mulighed for udvidet garanti
🏁 Klik ind på Autohuset Vestergaard.dk og tryk på "Kom igang" for at se alle dine muligheder! Husk du har 14 dages returret og gratis hjemmelevering ved onlinekøb! 🚀
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| 3 zone klima | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Kunstlæder |
| Adaptiv fartpilot | Kunstlæderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
|---|---|
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Aut. nedbl. bakspejl | Motorkabinevarmer |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| AUX tilslutning | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, dellæder |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Trådløs mobilopladning |
| Fjernlysassistent | Træthedsregistrering |
| Håndfrit til mobil | Udv. temp. måler |
| Højdejust. førersæde | Varme i rat |
| Højdejust. forsæde | Xenonlygter |
| Isofix |