VW ID.477 Pro Performance 5d
Kontantpris
208.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 46.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 531 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Flot ID4 med få km. Alt i udstyr. Design pakke, Interiør pakke style Grey, Multimedia pakke, Assistent pakke, Elektrisk svingbart anhænger træk, 21”Letmetalfælge Narvik sommerhjul, 19”Letmetalfælge Leon vinterhjul.
Til bilen er der oprettet service og reparations aftale som koster 520 kr om måneden som løber ca 2 år endnu. Denne kan overtages af ny ejer.
Ved køb af denne bil får man det hele uden risiko for ekstra regninger.
Bilen sælges for par som er på rejse de næste 3 måneder. Bilen fremvises af mig men alt finansielt klares med ejer.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 400.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| Alufælge | Træk |
| Fuldaut. klima |