VW ID.477 Pro Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Produceret | 1/2023 |
| Kilometertal | 69.250 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 526 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 135 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 27 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
⌚ Vi har åbent alle hverdage fra 09.00-17.00 og søndag fra 12.00-16.00!
📲 Booking af fremvisning/prøvekørsel på www.storgaardbiler.dk eller tlf. 75 17 36 22.
🔋 BATTERI OG LADEOPLYSNINGER
✔️ Højvoltsbatteri = 82 kWh (brutto)
✔️ DC Ladning (CCS) = 135 kW / Ca. 29 min fra 10-80%
✔️ AC Ladning (3-Faset) = 11 kW / Ca. 7,5 timer fra 0-100%
⭐ BILENS HØJDEPUNKTER:
✅ WLTP rækkevidde = 526 km
✅ Fuld LED forlygter
✅ 19" VW alufælge
✅ Adaptiv fartpilot
✅ 2-zone klimaanlæg
✅ Svingbart træk (1200/750 kg)
✅ Trådløs Apple CarPlay & Android Auto
✅ Trådløs mobilopladning
✅ Multifunktionslæderrat med varme
✅ Digitalt cockpit og navigation
✅ Bakkamera + parkeringssensor for og bag
📝 ANDET UDSTYR/INFO:
Kørecomputer, ambiente belysning, el-klapbare sidespejle med varme, LED baglygter, tagræling, områdebelysning, automatgear, elektrisk kabinevarmer, fjernbetjent centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, automatisk nedblændeligt bakspejl, udvendig temperatur måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, type-2 ladekabel, app integration, DAB+ radio, internet, USB-C indgang, alarm, regnsensor, automatisk parkeringssystem, dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, 6 airbags, antispin, ESP, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, auto hold, automatisk nødassistent, stofindtræk, splitbagsæde, højdejusterbart førersæde.
⭐ MULIGE TILKØB TIL BILEN:
✅ Serviceaftale KUN 135 kr/mdr
✅ Service- og reparationsaftale fra 779 kr/mdr inkl. udvidet højvoltsgaranti
✅ Mulighed for udvidet garanti
✅ Mørktonede ruder i bag
✅ Dinitrol undervognsbehandling
✅ Vinterhjul/sommerhjul
✅ Lakforsegling
✅ Indstigningsfolie
⭐ VI KAN TILBYDE DIG
✅ Skarp og fleksibel finansiering/leasing!
✅ Kontakt os for en hurtig beregning!
✅ Køb af din bil til en fordelagtig pris!
✅ Mulighed for landsdækkende levering!
✅ Bilforsikring med fordelagtige vilkår!
⚠️ OBS - Vi tager forbehold for at bilen kan være solgt. Ring derfor inden du kører hjemmefra, så du ikke kører forgæves. Bilen er importeret, og udstyrsniveauet kan derfor variere i forhold til den danske model.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 400.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4 airbags | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Aftageligt træk | Internet |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| App integration | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri tænding |
| Auto hold | Områdebelysning |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. parkering | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Automatisk nødassistent | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Automatisk parkeringssystem | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Bakspejl m. nedbl. | Stemmebetjening |
| Centrallås | Stofindtræk |
| DAB radio | Svingbart træk (elektrisk) |
| DAB+ Radio | Svingbart træk (manuelt) |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Træk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| El-ruder | Type-2 ladekabel |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| ESP / ESC |