VW ID.477 Pro Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2023 |
| Kilometertal | 72.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 517 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 174 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 125 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Rød |
Beskrivelse
✦ Åbent hele påsken i A&M Greve – alle 5 dage kl. 10–16 ✦
SE HER | På lager, Adaptiv fartpilot, Varmepumpe, Elektrisk anhængertræk(op til 1.000kg), El-justerbar forsæder m. Memory og Massage, ErgoActive, Parkeringssensor for/bag m. 360 graders kamera, Navigation, Sædevarme for, Apple CarPlay / Android Auto, Digital instrumentering, El foldbare sidespejle, Nødbremseassistent, Lane assist og meget mere
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 490 km
Hjemmeladning: 11 kw (ca. 8 timer)
Hurtigladning: 125 kw (10-80% = ca. 28 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Frekl. 10.00 – 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndagkl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 400.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | LED baglygter |
|---|---|
| Android auto | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Stofindtræk |
| El indst. førersæde | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde m. memory | Træk |
| El indst. forsæder | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle | USB A tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elsæder | Varmepumpe |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |