VW ID.477 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2022 |
| Kilometertal | 40.871 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 531 km |
| Batterikapacitet | 82,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 125 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 174 hk/310 nm |
| Acceleration | 10,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
SE HER | På lager, Adaptiv fartpilot, Parkeringssensor for/bag, Bakkamera, Sæde og ratvarme, App Styring, LED Forlygter, Navigation, Apple CarPlay / Android Auto, Digital instrumentering, El foldbare sidespejle, Nødbremseassistent, Lane assist og meget mere
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 531 km
Hjemmeladning: 11 kw (ca. 8 timer)
Hurtigladning: 125 kw (10-80% = ca. 28 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Frekl. 10.00 – 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndagkl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 390.714 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.023 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 637 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Isofix |
|---|---|
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Airbags | LED baglygter |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædebetræk, stof |
| Automatisk nødassistent | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Håndfrit til mobil |