VW ID.477 Pro 5d
Kontantpris
219.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 61.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 531 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 165 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 174 hk/310 nm |
| Acceleration | 10,4 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
HOS NORDENS BILER TILBYDER VI:
☑️ Finansiering med 0, - i udbetaling
☑️ Tryghedsaftale kan tegnes i op til 36 måneder fra levering
☑️ Konkurrencedygtige ladeløsninger via Clever og OK
☑️ Fleksible åbningstider – du kan altid ringe og bestille en prøvekørsel uden for åbningstid
☑️ Vi tager din brugte bil i bytte
HIGHLIGHTS
✔ ADAPTIV FARTPILOT
✔ BAKKAMERA
✔ TRÅDLØS APPLECARPLAY
✔ MIDTERKONSOL MED TRÅDLØS OPLADNING
✔ AMBIENTEBELYSNING
✔ SKILTEGENKENDELSE
✔ VOGNBANEASSISTENT
✔ NØGLEFRI BETJENING
✔ BLUETOOTH
✔ SÆDEVARME
✔ 2 ZONE KLIMAANLÆG
✔ IKKE RYGER
BILEN STÅR I VORES SHOWROOM OG ER KLAR TIL OMGÅENDE LEVERING.
Se flere biler på www.nordensbiler.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 390.714 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.023 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 637 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| App integration | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Aut. nedbl. bakspejl | Nøglefri adgang |
| Auto hold | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk start/stop | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Trådløs mobilopladning |
| Dellæderindtræk | Træthedsregistrering |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i forrude |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |