VW ID.477 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 135.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 518 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 173 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/- |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
🔧 Udstyrshighlights
• Adaptiv fartpilot
• Parkeringssensor for & bag
• Apple Carplay & Android Auto
• Vognbaneassistent
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, el-klapbare sidespejle m/varme, fuld led forlygter, led kørelys, tagræling, mørktonede ruder i bag, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), regnsensor, 19" alufælge, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, airbag, esp, antispin, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: mathias@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Ambiente belysning | Mørk loftbeklædning |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto hold | Navigation |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, dellæder |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dellæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| Elektrisk parkeringsbremse | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fuld LED forlygter | Varme i rat |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |