VW ID.477 1ST Pro Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 146.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 490 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 184 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Nyserviceret og nysynet , kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, delkunstlæderindtræk, alcantaraindtræk, højdejust. førersæde, el indst. førersæde, massage i førersæde, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 19" alufælge, glastag, led kørelys, IQ fuld led forlygter, matrix led forlygter, led baglygter, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, 3 zone klima, elektrisk kabinevarmer, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, træthedsregistrering, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, 6 airbags, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, stemmebetjening, automatisk nødassistent, intelligent hastighedsassistent, træk, svingbart træk (manuel), el betjent bagklap, headup display
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 360° kamera | Fjernlysassistent |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 6 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
|---|---|
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alcantaraindtræk | Intelligent hastighedsassistent |
| Alufælge | Isofix |
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto. nødbremse | Massage i førersæde |
| Automatgear | Matrix LED forlygter |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk nødassistent | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| Centrallås | Parkeringssensor (for) |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Delkunstlæderindtræk | Splitbagsæde |
| Digitalt cockpit | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Svingbart træk (manuelt) |
| El indst. førersæde | Trådløs mobilopladning |
| El-ruder | Træk |
| Elektrisk kabinevarmer | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB C tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |