VW ID.477 1ST Pro Performance 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 84.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 490 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 184 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 143 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 27 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Koks |
Beskrivelse
🔧 Udstyrshighlights
• Svingbart træk (manuel). Maks. trækvægt med bremse 1000 kg.
• Adaptiv fartpilot
• Fjernlysassistent
• Vognbaneassistent
• Bakkamera
• Apple Carplay / Android Auto
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, delalcantaraindtræk, højdejust. førersæde, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, 20" alufælge, tagræling, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, automatgear, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-c tilslutning, android auto, apple carplay, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, automatisk nødbremsesystem, svingbart træk (manuel). varme i rat, aut. nedbl. bakspejl, fartpilot, automatisk lys.
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: jc@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 543 liter |
| Vægt | 2.085 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
|---|---|
| Ambiente belysning | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Android auto | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Bakspejl m. nedbl. | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, dellæder |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Delalcantaraindtræk | Splitbagsæde |
| Dellæderindtræk | Svingbart træk (manuelt) |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fartpilot | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |