VW ID.377 Pro S 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2022 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 550 km |
| Batterikapacitet | 77,0 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 125 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
SE HER På lager, Parkeringssensor for og bag, Navigation, Ratvarme, Apple CarPlay / Android Auto, Digital instrumentering, El foldbare sidespejle, Nødbremseassistent, Vejbaneassistent og meget mere
Elbils info:
Rækkevidde: (WLTP): 550 km
Hjemmeladning: 11 kw (ca. 8 timer)
Hurtigladning: 150 kw (10-80% = ca. 31 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Frekl. 10.00 – 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndagkl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 340.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Læderrat |
|---|---|
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Airbags | LED Kørelys |
| Aircondition | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædebetræk, stof |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |
| Isofix | Vognbaneassistent |
| Kørecomputer |