VW ID.358 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2022 |
| Kilometertal | 73.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 145 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Farve: MOONSTONE GREY + SORT TAG
Interiør: PLATINUM GRÅ/SORT/SORT/GRÅ
Tilkøbt Fabriksudstyr:
⚡️Komfort pakke
⚡️Interiørpakke Style Black
⚡️18" letmetalfælge East Derry
⚡️Multimedia pakke
⚡️Assistent pakke
⚡️Bakkamera
⚡️Multifunktionslæderrat med varme
⚡️Forsæder med indstillelig varme
⚡️Lane Assist
⚡️Adaptiv fartpilot m. Stop and Go funktion
Udvalgt standardudstyr:
⚡️Træthedsregistrering
⚡️Climatronic Klimaanlæg 1 zone
⚡️Stemmebetjening
⚡️Ambientebelysning i 30 farver inkl. ID.Light
⚡️DAB+ modtager
⚡️Vejskiltegenkendelse
⚡️2 USB-C indgange foran samt 2 USB-C ladestik i midterkonsol bag
⚡️Navigation Discover Pro
⚡️Front assist inkl. City Emergency Brake med fodgænger og cykel overvågning
⚡️App-Connect inkl. Wireless Apple Carplay og Android Auto
Vi tilbyder tilmed en af landets skarpeste finansieringsløsninger, med virkelig attraktive renter. Vi tilpasser løsningen til dine behov og din økonomi
Der tages forbehold for trygfejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 310.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.705 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
| Airbags | Fuldaut. klima |
| Aircondition | Højdejust. førersæde |
| Alcantaraindtræk | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| DAB+ Radio | Stemmebetjening |
| Digitalt cockpit | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB C tilslutning |
| El-sidespejle | Varme i rat |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |