VW ID.358 Pro 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2023 |
| Produceret | 12/2022 |
| Kilometertal | 23.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 422 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 145 hk/310 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
⚡ EL BIL – Lav KM | Økonomisk & Velkørende 🔋
🔌 WLTP: Op til 422 km rækkevidde
⭐ Vigtigste udstyr:
⚡ CCS lynladning + 3-faset opladning
🚗 Automatgear
🧭 Navigation + Apple CarPlay / Android Auto
📱 Bluetooth musikstreaming
❄️ Fuldautomatisk klima
💡 Fuld LED forlygter
🎛️ Multifunktionsrat
📡 Parkeringssensor bag
🛡️ Sikkerhedspakke (7 airbags, nødbremse, ESP)
👶 ISOFIX
Kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, delkunstlæderindtræk, delalcantaraindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, 18" alufælge, helårshjul, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, mørktonede ruder i bag, varme i rat, fuldaut. klima, elektrisk kabinevarmer, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, type-2 ladekabel, app integration, dab+ radio, navigation, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), skiltegenkendelse, isofix, airbag, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, auto hold og meget mere.
Finansiering fra 2,99% ved 20% udbetaling.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 325.715 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.705 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Adaptiv fartpilot | Helårshjul |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Isofix |
| Android auto | Kørecomputer |
| App integration | LED Kørelys |
|---|---|
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Delalcantaraindtræk | Sædevarme |
| Delkunstlæderindtræk | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Type-2 ladekabel |
| El-ruder | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |