VW ID.358 Family 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 80.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 417 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 158 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
SE HER | På lager, Adaptiv fartpilot, IQ Light fuld LED forlygter, Skiltegenkendelse, Panoramaglastag, Navigation, P-sensor for/bag m. bakkamera, Sædevarme for og ratvarme, Regnsensor, Bluetooth Multifunktionsrat og meget mere
Elbilsinfo:
Rækkevidde: (WLTP): 427 km
Hjemmeladning: 11 kw (ca. 6,15 timer)
Hurtigladning: 124 kw (10-80% = ca. 31 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Fre kl. 10.00 - 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndag kl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 360.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.805 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Isofix |
|---|---|
| ABS-bremser | Justerbar lændestøtte |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | LED baglygter |
| Aircondition | LED Kørelys |
| Android auto | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Apple carplay | Musikstreaming via bluetooth |
| Aut. nedbl. bakspejl | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Panoramatag |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Trådløs mobilopladning |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Varme i rat |
| Håndfrit til mobil | Vognbaneassistent |
| Højdejust. førersæde |