VW ID.358 Business 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 87.812 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 421 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Volkswagen id.3 EL Business 204HK
Velholdt bil med masser af udstyr og imponerende rækkevidde. Kører op til ca. 420 km (WLTP) på en opladning og leverer en komfortabel, støjsvag køreoplevelse. Hurtig opladning, digitalt cockpit og avancerede assistentsystemer gør den ideel til både hverdag og længere ture.
⚡Tekniske data:
EL forbrug (Wh/km) 156,00
Batterikapacitet (kWh) 58,00
Rækkevidde Op til 421
Max ladeeffekt 100,00
Hjemmelader max effekt 11,00
✨ Højdepunkter:
✅ Adaptiv Fartpilot samt alm. Fartpilot
✅ Bakkamera
✅ Apple Carplay og Android Auto
✅ Sædevarme og rat varme
✅ Nøglefri start
✅ Klimaanlæg – 2 zoner
✅ Vejbane assistent og Skiltegenkendelse
✅ El justerbare spejle med varme
✅ Infotainmentskærm med touch
✅ Attraktive priser på service aftaler
✅ Mulighed for ekstra tilkøb af Garanti
- GØR LIGE SOM MANGE ANDRE, TILKØB EKSTRA GARANTI OG TRYGHED FOR SMÅ PENGE
👉 Book en prøvetur i dag!
Mulighed for tilkøb af ekstraudstyr.
Bagagerumsbakke 995,-
Gummimåtter (For og Bag) 995,-
Beskyttelsesfolie i døre 1.495,-
Elektronisk P-Ur 349,-
✅ Finansiering med og uden udbetaling samt mulighed for FAST rente
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag lukket
Søndag 13:00 - 16:00
Kontakt os
Tlf. 97 42 62 00
holstebro@bn.dk
Adresse:
Sletten 3
7500 Holstebro
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 350.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.805 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 465 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 4x el-ruder | Internet |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
|---|---|
| Antispin | Matrix LED forlygter |
| App integration | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk nødassistent | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (bag) |
| Bakkamera | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Ratbetjent gearskifte |
| DAB+ Radio | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædebetræk, stof |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| El-ruder | Skiltegenkendelse |
| El-sidespejle | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stemmebetjening |
| ESP / ESC | Stofindtræk |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Varme i rat |