VW ID.358 1ST Plus 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2020 |
| Kilometertal | 78.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 419 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 157 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Elektrisk rækkevidde: 422 km,
adaptiv fartpilot, vognbaneassistent, navigation, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, android auto, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), fulda aut. klima, nøglefri tænding, sædevarme, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, varme i rat, udv. temp. måler, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle m/varme, 19" alufælge, vinterhjul, kørecomputer, multifunktionsrat, mørktonede ruder i bag, automatisk lys, led kørelys, app integration, højdejust. forsæder, splitbagsæde, bagagerumsdækken, regnsensor, airbag, esp, isofix,
Meget pæn og velholdt,
Vi tilbyder finansiering med - og uden udbetaling. Ring for rådgivning - så finder vi den bedst mulige løsning for dig,
🔧 Udvidet Garanti kan tilkøbes på alle vores biler. 🔧
✔ Der er mulighed for at tilkøbe op til 3 års garanti på denne bil:
• 36 måneder fra: 7.995 kr.
📞 Kontakt os for yderligere info omkring 3 års ekstra garanti,
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 365.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | LED Kørelys |
| Adaptiv fartpilot | Mørktonede ruder i bag |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Android auto | Navigation |
| Antispin | Nøglefri tænding |
| App integration | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Bagagerumsdækken | Splitbagsæde |
| Bakkamera | Tonede ruder |
| DAB radio | Udv. temp. måler |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Varme i rat |
| Elektrisk parkeringsbremse | Vinterhjul |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Højdejust. forsæde |