VW ID.358 1ST Plus 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 75.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 420 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
VW ID.3 Pro Performance 1st Plus med 5 siddepladser.
58kWh batteri med 408 km rækkevidde (WLTP)
Highlights:
✔ Adaptiv fartpilot med stop&go function
✔ IQ.Light Matrix LED forlygter
✔ I.Q Drive
✔ Træthedsregistrering
✔ Skiltegenkendelse
✔ Laneassist
✔ 19” alufælge
✔ Trådløs Apple Carplay & Android Auto
✔ Discover Pro Navigation
✔ Parkeringssensorer for & bag
✔ Bakkamera
✔ Dynamiske blinklys I bag
✔ Dynamisk fjernlysassistent
✔ Ambiente belysning
✔ IsoFix
✔ Finansiering med og uden udbetaling
✔ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✔ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag og søndag mellem 11:00 - 16:00
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager gerne din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Kontakt os:
Tlf. 75 14 21 11
esbjerg@bn.dk
Adresse Salgsafdeling:
Storegade 229
6705 Esbjerg Ø
✅ Chat med os på bn.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 365.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Airbags | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
|---|---|
| Android auto | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| App integration | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Auto. nødbremse | Nøglefri tænding |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Regnsensor |
| Blindvinkelassistent | Sædevarme |
| Centrallås | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Trådløs mobilopladning |
| Digitalt cockpit | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Fuldaut. klima |