VW ID.358 1ST Max 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2020 |
| Kilometertal | 103.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 420 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 156 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
SE HER | På lager, Varmepumpe, IQ forlygter Adaptiv fartpilot, Travel assist, Head-up display, Blindvinkelsassistent, P-sensor for og bag m. bakkamera, Navigation, El førersæde m. massage, bakkamera, Nødbremseassistent, Vejbaneassistent og meget mere
Elbils info:
Rækkevidde: (WLTP): 421 km
Hjemmeladning: 11 kw/ 3 faser (ca. 6 timer)
Hurtigladning: 124 kw (10-80% = ca. 30 min)
Se flere billeder, få et overblik over totalomkostninger og faktorers påvirkning på rækkevidden på am.dk
Husk at booke en forudgående aftale her eller via am.dk - så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er sat tid af med en salgskonsulent til at snakke om handlen efterfølgende.
Har du behov for et billån, så kan vi hjælpe med finansiering til markedets bedste priser og vilkår, og vi tager naturligvis også gerne din nuværende bil i bytte, hvis du har behov for at få afsat den.
Salgsafdelingen åbningstider:
Man-Frekl. 10.00 – 17.00
Lørdag kl. 11.00 - 15.00
Søndagkl. 10.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 397.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| ABS-bremser | Head-up display |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
|---|---|
| Antispin | Matrix LED forlygter |
| Apple carplay | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El indst. førersæde m. memory | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elsæder | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Varmepumpe |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |