VW ID.358 1ST Max 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2020 |
| Kilometertal | 101.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 410 km |
| Batterikapacitet | 58,0 kWh |
| Energiforbrug | 161 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 124 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 34 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Turkismetal |
Beskrivelse
🔧 Udstyrshighlights
• Varmepumpe
• Lædersæder
• 20" alufælge
• El komfortsæder med massage
• Adaptiv Fartpilot
• Glastag
• Matrix-Beam
• Apple Carplay / Android Auto
• Headup display
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, kunstlæderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, massage i forsæder, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 20" alufælge, glastag, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, matrix led forlygter, dynamisk blinklys i bag, mørktonede ruder i bag, automatgear, varme i rat, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, android auto, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, usb-c tilslutning, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), regnsensor, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold, headup display
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: jc@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 397.915 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.794 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 466 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
|---|---|
| Android auto | Kunstlæder |
| Antispin | Kunstlæderindtræk |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Massage i forsæder |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri tænding |
| Blindvinkelassistent | Panoramatag |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| Dobbelt bagagerumsbund | Regnsensor |
| Dynamisk blinklys i bag | Sædevarme |
| El indst. forsæder | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Sportssæder |
| Elsæder | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Træthedsregistrering |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB C tilslutning |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |