VW ID.345 Pure Performance 5d
Kontantpris
134.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2021 |
| Kilometertal | 70.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 347 km |
| Batterikapacitet | 52,0 kWh |
| Energiforbrug | 151 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 50 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 45 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Billig el bil til omgående levering
Købt for 1.5 år siden hos Andersen biler til 158.000kr
Står som ny udvendigt og indvendigt
Sælges til 135.000 inkl sommerdæk
Den står og med helt nye helårs dæk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 265.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 385 liter |
| Vægt | 1.672 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 568 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|