VW Golf VIII1,4 GTE DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2021 |
| Kilometertal | 91.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 90,9 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 64 km |
| Batterikapacitet | 9,3 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 146 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 26 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/400 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
🔵️Golf GTE 1,4 TSI 245 HK
🔵Reflex Silver Metallic
🔵Highlights
✅17" letmetalfælge Richmond
✅Climatronic klimaanlæg med 3 zoner og Air Care
✅Bakkamera
✅Top sportsforsæder med Indtræk i design Scale Paper
✅LED Matrix forlygter IQ.Light
✅Multifunktionssportslæderrat med DSG skiftefunktion og varme
✅Navigation Discover Pro m. 10" Touchskærm
✅LED Matrix forlygter - IQ.Light
✅Adaptiv fartpilot m. Stop and Go funktion
✅Induktiv opladning
🔵Vi tilbyder:
✅ Kontant køb
✅ Finansiering
🔵Kontakt os gerne for tilbud
️📞97 26 87 77
💻salg@vw-herning.dk
🔵️GOsafee Garanti tilbydes - Nordens førende & mest omfattende brugtvognsgaranti.
24 mdr. kr. 6.375, -
36 mdr. kr. 8.250, -
48 mdr. kr. 10.125, -
🔵UDSTYR
Front Assist inkl. City Emergency Brake og fodgængerovervågning, 17" letmetalfælge Belmont, LED Performance forlygter, Light Assist, Side Assist og Traffic Jam Assist + Emergency Assist til DSG, El-klapbare sidespejle, Førersæde med 14-vejs el-indstilling og lændestøtte, Førersæde med massage og memory, LED baglygter med dynamisk blinklys, 8E8E Reflex sølv metallic, RCB Discover Pro
🔵 VI TILBYDER
- Bilen kan leveres med 1 måneds gratis Volkswagen Forsikring
- Fornuftig & billig finansiering via Volkswagen Financial Services - kontakt os gerne for beregning
For fremvisning, ring gerne i forvejen.
Velkommen hos Auto Group Nordvest Herning
Vi tager forbehold for fejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 340.814 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 280 liter |
| Vægt | 1.624 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 428 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 416 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 40 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Airbags | Læderrat |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| Bagagerumsdækken | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratgearskifte |
| Blindvinkelassistent | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Skiltegenkendelse |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernb. centrallås | Tågelygter |
| Fjernlysassistent | Træthedsregistrering |
| Fuld LED forlygter | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Vognbaneassistent |