VW Golf VII1,6 TDi 115 IQ.Drive DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 147.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,6 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/250 nm |
| Acceleration | 10,5 sek. |
| Tophastighed | 198 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Pæn og velholdt Volkswagen Golf 7 1.6 TDI 115 HK IQ.Drive DSG 5d sælges til 139.000kr. Årgang 2019, august.
Kun kørt 147.000km. Primært motervejskørsel. Meget velholdt bil, samt har altid overholdt syn uden problemer. Sælger har været utrolig glad for bilen.
Kun seriøse byd. Kontaktes på 27210908 eller for yderligere spørgsmål.
Bilens udstyr:
1.6 TDI diesel motor
- 115 hk
- 7-trins DSG automatgear
- Trækvægt omkring 1.500 kg
- Adaptiv fartpilot (ACC)
- Vognbaneassistent (Lane Assist)
- Blindvinkelassistent
- Automatisk nødbremse / Front Assist
- Fjernlysassistent
- Automatisk parkeringssystem (Park Assist)
- Parkeringssensor for og bag
- Regnsensor og automatisk lys
- 7 airbags og ESP
- Apple CarPlay og Android Auto
- Bluetooth håndfri og musikstreaming
- USB / SD-indgang
- Radio med touchscreen
- Stemmebetjening
- 16” alufælge
- LED kørelys
- El-klapbare sidespejle med varme
- Fjernbetjent centrallås
- Dæktryksmåler
- Isofix beslag
- Start/stop system
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 305.494 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.321 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 499 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Blindvinkelassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Dæktryksmåler |
| Aircondition | El-ruder |
| Alufælge | Fjernlysassistent |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Auto. parkering | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Automatgear | Sædevarme |
| Automatisk lys | Vognbaneassistent |
| Automatisk start/stop |