VW Golf VII1,5 TSi 130 Comfortline DSG 5d
Kontantpris
134.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2018 |
| Kilometertal | 138.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 111 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 130 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,1 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
DSG Aut.gear , Fartpilot, Tågelygter, Climatronic, Midterarmlæn, foran, Multifunktionslæderrat, 16" Letmetalfælge, W30 DK pakke, 9WT App-Connect, læderrat, højdejust. førersæde, splitbagsæde, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, aftageligt træk, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, apple carplay, android auto, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, isofix, esp, 6 airbags
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 271.995 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.222 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 426 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 588 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 4x el-ruder | Fartpilot |
|---|---|
| 6 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Android auto | Læderrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Parkeringssensor (bag) |
| Antispin | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| Apple carplay | Sædevarme |
| Automatgear | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC |