VW Golf VII1,5 TSi 150 Plus Variant DSG 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2020 |
| Kilometertal | 111.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 19,2 km/l |
| CO2 udledning | 112 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/250 nm |
| Acceleration | 8,7 sek. |
| Tophastighed | 218 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Golf Variant med automatgear!
🚗 Nævneværdigt udstyr vi vil fremhæve:
- Aftageligt anhængertræk (1.500kg m. bremser)
- Adaptiv fartpilot
- Bakkamera m . sensor for/bag
- Apple carplay/Android auto
- Sædevarme
- 2 zonet klimaanlæg
- Delvis alcantara kabine
- Regnsensor
- og meget mere
RING FOR BESIGTIGELSE AF DENNE BIL
✅ Finansiering med og uden udbetaling
✅ Vi tager ALTID din nuværende bil i bytte
✅ Gør ligesom mange andre af vores kunder - få en attraktiv serviceaftale til bilen, der matcher dine ønsker og behov!
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ Vi har høj kundetilfredshed på Trustpilot
Salgsafdeling har åben:
Alle hverdage mellem 09:00 - 17:30
Lørdag og søndag mellem 11:00 - 16:00
Kontakt os
Tlf. 56 67 70 00
koge@bn.dk
Adresse:
Tangmosevej 108
4600 Køge
✅ Chat med os på bn.dk
Velkommen indenfor hos Ford og Volvo i Køge, der har til huse i et af områdets flotteste bilhuse. Her bliver du mødt af faguddannet personale, der har mange års erfaring. Hos Bjarne Nielsen A/S sælger vi mere end 10.000 biler årligt, og det er med til at give os et stort netværk, hvad enten du ønsker at købe en bil privat eller til din virksomhed. Til erhvervslivet har vi eksempelvis et stort udvalg af leasing- og finansieringsløsninger. Vores værksted rummer topmoderne faciliteter - blandt andet et dedikeret Volvo VPS-område, hvor din Volvo får den bedste tænkelige behandling.
Køb også din brugte bil online på bn.dk - gratis levering i hele Danmark
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 286.816 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 605 liter |
| Vægt | 1.295 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 457 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 615 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Dæktryksmåler |
|---|---|
| 2 zone klima | Delalcantaraindtræk |
| 4x el-ruder | El-klapbare sidespejle m. varme |
| 7 personers | El-ruder |
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Adaptiv fartpilot | Fartpilot |
| Aftageligt træk | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Alarm | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | Mørk loftbeklædning |
| Anhængertræk, aftagl. | Multifunktionsrat |
| Antispin | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (for) |
| Auto hold | Regnsensor |
| Auto. nødbremse | Sædevarme |
| Automatgear | Splitbagsæde |
| Automatisk nødassistent | Tågelygter |
| Automatisk nødbremsesystem | Tagræling |
| Bagagerumsdækken | Udv. temp. måler |
| Bakkamera | USB A tilslutning |
| Bakspejl m. nedbl. | USB tilslutning |