VW e-Up!Move Up! 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2022 |
| Kilometertal | 8.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 258 km |
| Batterikapacitet | 32,3 kWh |
| Energiforbrug | 145 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 7,2 kW |
| Hurtig opladning DC | 37 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 48 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 83 hk/210 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 130 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | - |
Beskrivelse
🔧 Udstyrshighlights
• Bakkamera
• Parkeringssensor bag
• Musikstreaming via bluetooth
• Fartpilot
kørecomputer, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. forsæder, splitbagsæde, automatgear, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, parkeringssensor (bag), bakkamera, automatisk lys, airbag, antispin, esp
💰 Finansiering tilbydes – også uden udbetaling!
– ring for pris på netop denne bil.
Mulighed for tilkøb af op til 36 måneders garanti hos
Bilgården Hostrup A/S
📞 Kontakt os
📱 Ring: 22 10 29 26
📧 Mail: mathias@bilgaardenhostrup.dk
🕘 Åbningstider – Salgsafdelingen
Hverdage: 10.00 – 18.00
Weekend: 11.00 – 17.00
📍 Vi er beliggende kun 10 minutters kørsel nord for Aalborg.
🚗 De fleste af vores biler står klar til omgående levering.
🔎 Se flere biler på: www.bilgaardenhostrup.dk
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 1.135 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 395 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Airbags | Håndfrit til mobil |
| Antispin | Højdejust. forsæde |
| Automatgear | Kørecomputer |
| Automatisk lys | Læderrat |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| ESP / ESC | Parkeringssensor (bag) |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |