VW e-Up!5d
Kontantpris
79.999 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2021 |
| Kilometertal | 74.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 260 km |
| Batterikapacitet | 32,3 kWh |
| Energiforbrug | 121 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 82 hk/- |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 130 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Kvalitets El bil med 32 Kwh batteri og 260 km WLTP rækkevidde.
Står med 17" originale VW alufælge. Der medfølger også 14" vinterdæk på stålfælge med kapsler.
Sound Plus anlæg med ekstra højttalere.
Der er en lille bule/skramme på bagkofanger (se billede 10) og forskærmen sidder lidt løst oppe ved forlygten (se billede 11). Fælgene har nogle kantstens skrammer
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 1.232 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 298 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| Fuldaut. klima |