VW e-Up!5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 22.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 258 km |
| Batterikapacitet | 36,8 kWh |
| Energiforbrug | 145 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 7,2 kW |
| Hurtig opladning DC | 37 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 83 hk/210 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 130 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Rødmetal |
Beskrivelse
**VW e-up! EL 83HK 5d Aut. – 2023-model, kun kørt 22.000 km**
Leder du efter en kompakt og moderne elbil? Denne VW e-up! fra 2023 kunne være det perfekte valg. Med 22.000 km på tælleren og en rækkevidde på op til 258 km pr. opladning, har du en praktisk bil til dagligdagens køreture.
Bilen er udstyret med en 36.8 kWh batteripakke og et automatgear, der giver en jævn og problemfri køreoplevelse. Tophastigheden er 130 km/t, og du kan lade med op til 37 kW, hvilket gør opladning hurtig og effektiv. Den årlige ejerafgift er 920 kr.
**Udstyr inkluderer:**
- Aircondition
- Bakkamera
- El-spejle med varme
- Fartpilot
- Klimaanlæg
- Håndfri telefon
- Multifunktionsrat
- Sædevarme
Denne e-up! er en 'ikke-ryger' bil med regelmæssig service vedligeholdelse. Den har en hatchback-konstruktion og fem praktiske døre, perfekt til både bykørsel og længere ture.
Bilen er tilgængelig for fremvisning i Aalborg. Kontakt os for yderligere information eller for at arrangere en prøvetur. Send en mail til no@no-jensen.dk. Vi glæder os til at høre fra dig!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 182.815 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Mikro |
| Bagagerumsstørrelse | 251 liter |
| Vægt | 1.135 kg |
| Bredde | 165 cm |
| Længde | 360 cm |
|---|---|
| Højde | 149 cm |
| Lasteevne | 395 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Automatgear | LED Kørelys |
|---|---|
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Sædebetræk, stof |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle m. varme | Stofindtræk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | USB A tilslutning |
| Fjernb. centrallås | USB tilslutning |