VW Caddy Maxi1,5 TSi 114 Life DSG 5d
Kontantpris
369.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2023 |
| Kilometertal | 18.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 156 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 114 hk/220 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 179 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Caddy med elektrisk træk og rampe til kørestolsbruger. Derudover plads til 5. Nypris 585.000, inkl. 110.000 for opbygningen med rampe. Inkl. ekstraudstyr som aircondition, kraftigere batteri, indfarvede fælge mv. Bilen står næsten som ny, blot en lille ridse i forreste kofanger. Virkelig velkørende og nem at parkere.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 436.775 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.455 kg |
| Bredde | 186 cm |
| Længde | 485 cm |
|---|---|
| Højde | 186 cm |
| Lasteevne | 795 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Parkeringssensor (for) |
| Apple carplay | Sædevarme |
| Automatgear | Servo |
| Bakkamera | Vognbaneassistent |