Volvo XC702,5 T aut. AWD 5d
Kontantpris
60.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2004 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2004 |
| Kilometertal | 400.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 9,0 km/l |
| CO2 udledning | 261 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 12.760 kr. / år |
| Ydelse | 210 hk/320 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Superfin original xc70 cross country 4x4. Ny tandrem filtre alt er gennemgået, så den er klar til nye eventyr. Tagtelt kan tilkøbes men sælges ikke seperat.
Kan ses og prøves på orø eller på holmen i København. Ingen bytte.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 783.850 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.625 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 156 cm |
| Lasteevne | 600 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El-ruder |
|---|---|
| Aircondition | Fartpilot |
| Alufælge | Sædevarme |
| Automatgear | Servo |
| El komfortsæder | Soltag |