Volvo V602,0 D4 190 Momentum aut. 5d
Kontantpris
175.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2019 |
| Kilometertal | 240.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 24,4 km/l |
| CO2 udledning | 109 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.600 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,9 sek. |
| Tophastighed | 220 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Koksmetal |
Beskrivelse
Rigtig fin og velkørende bil
Med svingbar anhænger træk
Vinter og sommer hjul med originale Volvo fælge
Den skal til service nu her
Dejlig bil der kører langt på literen
Synet oktober 2025
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 535.003 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 529 liter |
| Vægt | 1.639 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 476 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 621 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Servo |
|---|---|
| El-ruder |