Volvo V602,0 D3 136 Momentum 5d
Kontantpris
49.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2012 |
| Kilometertal | 296.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 120 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/350 nm |
| Acceleration | 10,4 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Volvo v60.
en meget velkørende Volvo v60 2,0 5 cylindret diesel
Kører utrolig langt på literen så også en billig vægtafgift 1890kr halvårligt
Fuld service
Motorvarmer fyr, sædevarme for og bag. Navigation. kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, splitbagsæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, xenonlys med kurvelys. træk, aircondition, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, udv. temp. måler, 4x el-ruder, cd/radio, håndfrit til mobil, parkeringssensor (bag), isofix, airbag, antispin, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.671 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 509 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 68 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Kurvelys |
| Alufælge | Navigation |
| Anhængertræk, aftagl. | Parkeringssensor (for) |
| Auto. nødbremse | Sædevarme |
| Automatisk start/stop | Servo |
| El-ruder | Xenonlygter |
|---|---|
| Fartpilot |