Volvo V501,6 D2 115 5d
Detaljer
| Modelår | 2011 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2011 |
| Kilometertal | 209.800 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/270 nm |
| Acceleration | 11,5 sek. |
| Tophastighed | 195 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
Velholdt Volvo V50 D2 stationcar sælges. Økonomisk og driftssikker bil med god komfort og plads.
🟢 Multifunktionsrat m/fartpilot
🟢 Fuldaut. 2-zone klimaanlæg m/aircondition
🟢 Sædevarme
🟢 Radio/AUX/CD
🟢 El-ruder & El-sidesppejle m/varme
🟢 Træk
Finansiering & Garanti
🛡️ Tryghed med CarGarantie / Fragus: Ekstra brugtbilsgaranti kan tilkøbes fra 12-48 måneder! Alle vores biler kan leveres nysynet og nyserviceret inkl. 3 måneders garanti til prisen.
💳 Finansiering: Vi laver gerne et finansieringsforslag med eller uden udbetaling – kontakt os for at få et tilbud, der passer dig.
𝐑𝐈𝐍𝐆 𝐀𝐋𝐓𝐈𝐃 𝐈 𝐅𝐎𝐑𝐕𝐄𝐉𝐄𝐍 𝐅Ø𝐑 𝐈 𝐊𝐎𝐌𝐌𝐄𝐑, 𝐒Å 𝐁Å𝐃𝐄 𝐕𝐈 𝐎𝐆 𝐁𝐈𝐋𝐄𝐍 𝐄𝐑 𝐊𝐋𝐀𝐑 𝐓𝐈𝐋 𝐉𝐄𝐑!
Se vores biler på www.workshop-bilsalg.dk
🔄 OBS: Vi tager gerne din gamle bil i bytte!
💳 Vi hjælper gerne med finansiering
Der tages forbehold for tastefejl.
🟢▸𝐅𝐨𝐫 𝐦𝐞𝐫𝐞 𝐢𝐧𝐟𝐨𝐫𝐦𝐚𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐟𝐨𝐫 𝐚𝐭 𝐚𝐫𝐫𝐚𝐧𝐠𝐞𝐫𝐞 𝐞𝐧 𝐩𝐫ø𝐯𝐞𝐤ø𝐫𝐬𝐞𝐥, 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐨𝐬 𝐡𝐞𝐫:
𝐖𝐨𝐫𝐤𝐬𝐡𝐨𝐩 𝐁𝐢𝐥𝐬𝐚𝐥𝐠:
📍 Industrivej 21, 6392 Bolderslev
📧 info@workshop-bilsalg.dk
📞 21 90 00 92
𝐕𝐢 𝐬𝐞𝐬 𝐡𝐨𝐬 𝐖𝐨𝐫𝐤𝐬𝐡𝐨𝐩 𝐁𝐢𝐥𝐡𝐮𝐬!⭐
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 370.702 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.280 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 452 cm |
|---|---|
| Højde | 146 cm |
| Lasteevne | 620 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Justerbar lændestøtte |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | Lygtevasker |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Centrallås | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tagræling |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot |