Volvo V40 CC1,6 D2 115 Momentum 5d
Kontantpris
59.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2013 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2013 |
| Kilometertal | 276.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | 5 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/270 nm |
| Acceleration | 11,9 sek. |
| Tophastighed | 185 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Kobbermetal |
Beskrivelse
- Volvo v40 1.6 d2
BEMÆRK CROSS COUNTRY
-El sæde med memory
-Fuld læderkabine
-Digital Cockpit
- 2 Zone Klima anlæg
-Xenonlys / Led kørelys
- Fartpilot
-Bakkamera
-Multifunktions rat
- Ambiente belysning
- Bluetooth
Og meget mere
Fejl på bilen: en parkering sensor virker ikke.
En pære skal skiftes foran.
Ellers en meget pæn bil som kører super godt.
Km og alder skal tages i betragtning
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.283 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 437 cm |
|---|---|
| Højde | 147 cm |
| Lasteevne | 637 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 8 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 5 |