Volvo S802,9 T6 Executive 4d
Kontantpris
24.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2004 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2004 |
| Kilometertal | 317.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 8,8 km/l |
| CO2 udledning | 255 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 12.760 kr. / år |
| Ydelse | 272 hk/380 nm |
| Acceleration | 7,2 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 4 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Bordeauxmetal |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, læderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, højdejust. førersæde, 17" alufælge, vinterhjul, el-klapbare sidespejle, aftageligt træk, led kørelys, tågelygter, automatgear, 2 zone klima, 4x el-ruder, fjernb. centrallås, fartpilot, cd/radio, lygtevasker, 6 airbags, esp, parkeringssensor (bag), isofix, el-soltag, fin bil, holder syn til november 2026
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 970.995 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.525 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 482 cm |
|---|---|
| Højde | 145 cm |
| Lasteevne | 600 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 80 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | Læderindtræk |
| Alufælge | Læderrat |
|---|---|
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Lygtevasker |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| El-klapbare sidespejle | Sædebetræk, læder |
| El-soltag | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Tågelygter |
| Fartpilot | Vinterhjul |
| Fjernb. centrallås |