Volvo 8502,5 GLT aut. 4d
Kontantpris
19.500 kr.Detaljer
| Modelår | 1994 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/1994 |
| Kilometertal | 245.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,2 km/l |
| CO2 udledning | 211 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.380 kr. / år |
| Ydelse | 170 hk/220 nm |
| Acceleration | 10,0 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 4 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
dobbelt bagagerumsbund, læderindtræk, højdejust. forsæder, splitbagsæde, læderrat, vinterhjul, træk, el-sidespejle, automatgear, 2 zone klima, centrallås, 4x el-ruder, fartpilot, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, 4 airbags, esp, isofix, antispin, nysynet 20/02/2026. bem, St car.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.365 kg |
| Bredde | 176 cm |
| Længde | 466 cm |
|---|---|
| Højde | 140 cm |
| Lasteevne | 475 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 2 |
| Tankkapacitet | 73 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| 4 airbags | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Sædebetræk, læder |
|---|---|
| Dobbelt bagagerumsbund | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Træk |
| ESP / ESC | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Vinterhjul |