Toyota Yaris1,5 Hybrid H3 GR Sport Smart e-CVT 5d
Kontantpris
159.990 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2020 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 26,3 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 87 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.280 kr. / år |
| Ydelse | 100 hk/169 nm |
| Acceleration | 11,8 sek. |
| Tophastighed | 165 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Beige |
Beskrivelse
BEMÆRK - Bilen har fået nyt speedometer, derfor står der ikke det korrekt anførte kilometertal. Den har kørt knap. 58.000 km.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 211.007 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 286 liter |
| Vægt | 1.060 kg |
| Bredde | 170 cm |
| Længde | 395 cm |
|---|---|
| Højde | 151 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Bakkamera | Sædevarme |
| El-sidespejle | Sportssæder |
| Fjernb. centrallås |
|---|