Toyota Yaris1,5 Hybrid H3 e-CVT 5d
Kontantpris
167.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2022 |
| Kilometertal | 30.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 31,8 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 87 g/km |
| Euronorm | 6 |
| Periodisk afgift | 1.200 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/- |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
15" fælge, ABS, Aircondition, Alarm, Automatgear, Automatisk lys, Bakkamera, Bluetooth, DAB+ radio, Dæktrykssensor, ESP, El-spejle, Fartbegrænser, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Front Assist, Fuldautomatisk klimaanlæg, Højdejust. førersæde, Infocenter, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, Lane assist, Læderrat, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Navigation, Nedfældelige bagsæder, Parkeringssensor bag, Radio, Regnsensor, SOS knap, Splitbagsæde, Sædevarme, To el-ruder, Tre-personers-bagsæde, Udvendig temperaturmåler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 286 liter |
| Vægt | 1.198 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 417 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 3 individuelle sæder i bag | Infocenter |
| ABS-bremser | Isofix |
| Aircondition | Kopholder |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Aut.gear/tiptronic | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Regnsensor |
| El-sidespejle | Sædevarme |
| Fartpilot | Splitbagsæde |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |