Toyota Yaris1,5 Hybrid H3 e-CVT 5d
Kontantpris
157.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2021 |
| Kilometertal | 58.000 km |
| Drivmiddel | Hybrid (Benzin + El) |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 39,3 km/l |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | - |
|---|---|
| Energiforbrug | - |
| CO2 udledning | 87 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 1.140 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/- |
| Acceleration | 9,7 sek. |
| Tophastighed | 175 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 1 |
| Trækvægt | 450 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
15" fælge, ABS, Automatgear, Bakkamera, Bluetooth, DAB radio, ESP, El-spejle, Fartbegrænser, Fartpilot, Fjernbetjent centrallås, Fuldautomatisk klimaanlæg, Kørecomputer, Lane assist, Multifunktionsrat, Sædevarme, To el-ruder, Varme i rat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 197.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 286 liter |
| Vægt | 1.090 kg |
| Bredde | 175 cm |
| Længde | 394 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 525 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 36 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 15 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Aut.gear/tiptronic | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB radio | Varme i rat |
|---|---|
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |